Wkład filtrujący z żywicą jonowymienną Dafi.


zapytaj o produkt

Głównym składnikiem tego wkładu jest żywica jonowymienna

Głównym składnikiem tego wkładu jest żywica jonowymienna mająca zdolność usuwania soli wapnia i magnezu odpowiedzialnych za twardość wody. Dzięki zmiękczeniu woda traci nieprzyjemny, metaliczny smak. Stosowanie tego rodzaju filtracji zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego i osadu mineralnego w urządzenia AGD szczególnie: pralkach, żelazkach, czajnikach. Montaż filtra z wkładem żywicznym przed doprowadzeniem wody do pieca, a następnie do grzejników również zapobiega tworzenia się kamienia wewnątrz tych urządzeń a co za tym idzie zwiększenie zużyciu energii. W wodzie twardej wszelkiego rodzaju detergenty (mydło, proszki do prania, płyny do mycia naczyń) ciężej się rozpuszczają, co zmniejsza ich wydajność.
Parametry techniczne:

  • żywotność wkładu ok. 700 l. dla wody śr. twardej*
  • wydajność do 7 l/min
  • optymalna temperatura pracy od 20˚ C do 30˚ C

Wszystkie wkłady filtrujące DAFI mogą być stosowane pojedynczo lub w konfiguracjach kilkuelementowych w zależności od pożądanego efektu. Np. dla wody twardej i chlorowanej zalecana jest konfiguracja w skład, której wchodzi filtr żywiczny i węglowy. Zaleca się stosowanie wkładu polipropylenowego jako ostatni stopień każdej konfiguracji.

Uwaga!

  • wkład z żywicy jonowymiennej wymieniać lub regenerować 10% roztworem soli kuchennej max. po 4-5 tygodniach użytkowania

 

Regeneracja

Regeneracja polega na przepuszczeniu przez wkład żywiczny 3 litrów 10% roztworu soli kuchennej (330g) w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu wody w trakcie pracy filtra. Po tak przeprowadzonej regeneracji wkład może zmiękczyć 350-400 litrów wody. Wkład może być regenerowany wielokrotnie, należy wziąć jednak pod uwagę fakt obniżania trwałości mechanicznej żywicy (wpływ stężonego roztworu regeneracyjnego, tarcie granulek w trakcie pracy filtra itp).